Hasan Arat’tan, Dursun Özbek’in sözlerine yanıt

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, 18 Temmuz’da yapılacağı açıklanan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimli genel kurulu hakkında görüşlerini paylaştı.

Hasan Arat, TFF seçimiyle ilgili, “18 Temmuz tarihinin çok geç olduğu konusunda ısrarcıyız. Çok önemli sorunlar var. Kulüpler Birliği, bugün aklıselim karar alarak bu seçimi hızlandırmalıdır. Bu seçim bir an önce yapılmalıdır. Bu, Türk futbolu için kritik bir virajdır. Bütün dünya burada yaşananları anında görebiliyor. Gelinen nokta kritik. Siz Avrupa’da oynanan bir maçtan sonra bu kadar spekülasyon olduğunu görüyor musunuz?” şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden Arat, “TFF’nin başkan adayları olacak kişilerin mutlaka bir kulübe yakınlığı vardır. Bu adaylar kulüp üyeliklerini dondurmalı, tarafsızlık sözü vermelidir” ifadelerini kullandı.

ARAT’TAN ÖZBEK’E CEVAP

Dursun Özbek’in ‘imza kampanyasının gerekliliği kalmadı’ sözüne de değinen Hasan Arat, “Tüzük, kulüplere bunu hak olarak veriyorsa kullanılır. Yolun hangisinin doğru yanlış olduğunu kulüpler belirler. Biz uzlaşmacıyız. Öncülük yaparız. Doğru yolun ne olduğunu oy hakkı olan insanlar belirler. Tüzük gereği kullanılan bir hak, doğru bir haktır” diyerek konuşmasını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir